Krásy severní Itálie - Benátky, Padova, Verona a Lago di Garda - Itálie
zpět zpět Číslo zájezdu: 65-505

Krásy severní Itálie - Benátky, Padova, Verona a Lago di Garda

Itálie

HotelTermín:

21.3.2013 - 24.3.2013

Stravování:

snídaně

Typ:

eurovíkend

Délka:

4 dny

Doprava:

autobus

Cena od:

4 990 Kč

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.
Informace

Poznejte krásy serverní Itálie

- Benátky, Padova, Verona a Lago di Garda

PROGRAM:

1. den (čtvrtek)

 • odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd do Itálie s potřebnými zastávkami

2. den (pátek)

 • ráno příjezd do městečka Punta Sabbioni.Jízda lodí do přístaviště San Marco v Benátkách
 • v Benátkách projížďka loďkou (vaporetti) po kanálu Canal Grande, který je lemován krásnými paláci a kostely. Procházka půvabnými uličkami Benátek v okolí mostu Rialto, zastavení na náměstí Sv. Marka – možnost návštěvy Baziliky Sv. Marka - Basilica di San Marco. Volný čas na individuální zájmy u Dóžecího paláce - Palazzo Ducale a zvonice Campanile.
 • návrat lodí z Benátek do Punta Sabbioni a odjezd autokarem do místa ubytování (Lido di Jesolo)
 • ubytování, volný program

3. den (sobota)

 • ráno po snídani odjezd do města Padova. Prohlídka tohoto starobylého univerzitního města s nejstarší univerzitou v Itálii založenou v roce 1222. Prohlédnete si kapli Scrovegni a baziliku di Sant' Antonio, Palazzo della Ragione, Náměstí Prato della Valle. Po prohlídce Padovy odjezd do města Verona spůvabným starobylým centrem, kde se dochovalo mnoho římských památek (např. římský amfiteátr z r. 30 po Kristu) a také mnoho památek ze středověku. Zastavení u Juliina balkonu, pod kterým jí Romeo vyznával lásku. V pozdních odpoledních hodinách přejezd k Lago di Garda, které je největším italským jezerem co do vodní plochy, tak i objemu vody.
 • večer odjezd zpět do České republiky, noční přejezd s potřebnými zastávkami

4. den (neděle)

 • návrat v ranních hodinách

Cena zahrnuje:

 • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
 • 1x ubytování se snídaní v hotelu 3* ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením
 • služba průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • komplexní cestovní pojištění vč. léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu, vstupné do navštívených objektů a jízdy lodí: cca 25€-35€ 

 

Trasa:  Praha – Humpolec - Jihlava – Velké Meziříčí – Brno - Mikulov

 

Nástupní místa: Praha,  Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno – bez příplatku

 

Za příplatek 350 Kč svoz:  Hradec Králové, Mladá Boleslav, Pardubice, Olomouc, Prostějov

Min. počet účastníků na svoz 15 osob, u skupinek od 15 osob možnost domluvení individuálního svozového místa za příplatek. V případě, že nebude tento počet naplněn, má CK právo změnit nástupní místo na Prahu nebo Brno.  V případě, že se v daném termínu zájezd nenaplní, cestovní kancelář si vyhrazuje právo nabídnout klientovi zdarma nejbližší možný termín, nebo vrátit peníze.

 

Upozornění: uváděné ceny jsou včetně všech povinných poplatků a příplatků za zvolený druh dopravy. CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programů vzhledem k počasí, zájmům skupiny a případně aktuálním dopravním podmínkám.

 

1) Benátky

Město malířů, lagun, ostrovů a ostrůvků, gondol, masek a karnevalu – to jsou italské Benátky.

Světoznámé město na laguně. Romantické město kanálů a historické město muzeí a památek. Svou romantickou polohou a neopakovatelným šarmem lákají statisíce turistů z celého světa. Jejich historické, umělecké a kulturní dědictví z nich činí světové kulturní centrum. Nachází se zde několik veledůležitých muzeí a galerií celého lidstva.

Najdeme tu okázalé kostely, paláce z mramoru a kamene a gondoly plující romantickými vodními kanály. Mezi největší lákadla patří náměstí a bazilika sv. Marka, Dóžecí palác nebo hodinová věž. Najdeme zde díla takových benátských mistrů, jako byli Tizian, Tintoretto nebo Veronese. Pro mnoho lidí jsou Benátky tím nejmalebnějším městem na světě. Z každého koutu tu dýchá jejich úžasná historie naplněná příběhy o dávných šlechtických rodech, náboženských slavnostech a politickém dění. Ale krásné jsou i okolní malebné ostrůvky - Murano se svou tradiční výrobou skla, Burano se světově proslulou výrobou krajek nebo nejkrásnější ostrov laguny Torcello s četnými katedrálami a paláci.

Zajímavá místa v Benátkách:

Piazza San Marco:

Je jediným náměstím Benátek. Můžete zde například spatřit krásnou Baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a také věž Campanile (Markovu věž), odkud je překrásný rozhled na Benátky.

Basilica Di San Marco:

Je hlavním místem, které byste neměli v Benátkách opominout. Tento kostel v sobě ukrývá velké umělecké bohatství, směsici několika slohů s úchvatnými mozaikami doplňující interiér. Za svých časů zde byli přijímáni papežové, princové a hlavy různých států.

Dóžecí palác:

Tento gotický palác byl nejen domovem dóžete a jeho rodiny, ale také sídlem vlády. Toto sídlo, kde zasedala Velká rada a Senát bylo postaveno ve 12. stol.

Ponte degli Scalzi:

Z tohoto mostu se skýtá  krásná podívaná na lagunu a město.

Ponte di Rialto:

Tento most  spojuje městské části San Marco a San Polo a je podpírán 12 000 kůly. Dříve byl tento most skutečným obchodním centrem, dnes zde naleznete zejména stánky se suvenýry, které sem přilákají mnoho turistů, nevyhnete se proto v těchto místech velkému davu lidí.

2) Padova

Padova je to starobylé univerzitní, a navíc poutní město které si do dnešních dnů uchovalo svůj rušný život a důležitost. Milovníci umění navíc vědí o mimořádné místní vzácnosti: kapli Scrovegni a bazilice di Sant\'Antonio. Další pamětihodnosti  Padovy (240 tisíc obyvatel) která existovala již ve starověku, ale svůj vrchol si prožila až během století 12. a 13., kdy byla  samostatným městským státem, ale i poté, kdy byla v područí Benátek, si uchovala svou důležitost.

Ve městě sídlí univerzita založená roku 1222, což z ní činí druhou nejstarší univerzitu v Itálii.

Město Padova je kouzelné a může se pochlubit velkým starobylým centrem, kde se dá jen tak bezcílně toulat. Téměř všechny ulice jsou krásně upravené a doplňují je četné obchody, kavárny a restaurace. Centrum nabízí nesčíslně atrakcí a památek, které můžete zkoumat a objevovat celý den, a ani tak vše nestihnete. 

Zajímavá místa v  Padově:

Bazilika di Sant' Antonio

Bazilika di Sant\'Antonio. Postavená je celá z cihel v podivné kombinaci byzantského, benátského, románského a gotického slohu, navíc má osm kopulí! Ani interiér nezaostává za vnějškem.

Tři velké lodě jsou naplněny uměleckými díly. Mezi to nejlepší patří oltáře od sochaře Donatella. Stěny pokrývá množství dalších reliéfů, obrazů a fresek.  Pamatujte, že bazilika je aktivní poutní místo. Bez vhodného oblečení, tedy zahalených ramen a delších nohavic či sukně, vás dovnitř nepustí.

Palazzo della Ragione

Nejzajímavější a nejatraktivnější střed města tvoří Palazzo della Ragione, středověká soudní budova, která je pro město  velmi charakteristická.  Okolo této budovy se rozprostírají hned tři náměstí. Na Piazza delle Erbe se konají trhy. Jen kousíček odsud leží na stejnojmenném náměstí Dóm. Vedle něho stojí baptisterium (křtitelnice), uvnitř vyzdobené freskami ze 14. století. Jako jedna z mála církevních památek je vstup do křtitelnice zpoplatněn.

Kaple Scrovegni

Tuto malou kapli dal postavit roku 1303  Enrico Scroveni, protože chtěl zachránit svého zemřelého otce před peklem. Jeho otec byl totiž lichvář. Stěny pokryl  freskami florentský malíř Giotto a ovlivnil jimi celý další průběh dějin umění. Fresky pokrývají naprosto celý interiér od země až na klenbu a znázorňují různá biblická témata. Patří mezi nejucelenější a nejvzácnější fresky celé Itálie. Vstup je zpoplatněn. 

Náměstí Prato della Valle

Toto velké náměstí s oválným parkem je plné fontán, soch, vodních příkopů, romantických mostků a laviček, kde lze krmit zkrotlé ptáčky.  Na tomto náměstí stojí také velikánský renesanční chrám San Giusticia, ve kterém si mimo jiné můžete prohlédnout bohatou výzdobu a obraz od Veronese.

Padova každého zaujme především svou krásou a životem, který zde všude pulzuje.

 

3) Verona

Město Romea a Julie, milenců veronských. Město antických památek a živé obchodní středisko.

Severoitalské město Verona je po Benátkách druhou neoblíbenější turistickou lokalitou a její centrum bylo zapsáno na seznam UNESCO.Pro většinu návštěvníků je Verona městem milenců veronských, Romea a Julie. Proto si při prohlídce města nenechají ujít místa spojená s tímto dílem. Nejznámějším z nich je Casa di Giulietta, kde je na dvoře balkon, na který se Romeo šplhal za Julií a také socha samotné Julie. Podle pověsti ten, kdo sáhne soše na pravé ňadro, bude mít štěstí v lásce, proto je tato část již velmi oblýskaná. Celý dvůr je zaplněn milostnými vzkazy, které tu turisté zanechávají.

Původní osídlení lokality spadá do doby římské a město se může pochlubit mnoha památkami na tyto slavné časy. Těmi nejznámějšími je Aréna, nacházející se v samém srdci města. Amfiteátr, který pojal až 20 000 diváků a je třetí největší ze všech římských arén a dnes se zde odehrávají četná operní představení.

Dalším římským pozůstatkem je brána Porta dei Brosari či most Ponte Pietra. Dále pak most Ponte Scaligero a impozantní pevnost Castelvecchio, kde se dnes nachází městské muzeum s úctyhodnou sbírkou uměleckých děl předních světových velikánů jako byli Pisanello, Bellini, Tintoretto či Veronese.

Verona je pokladnicí skvělé italské architektury. Můžete zde vidět románský kostel Basilica di San Zeno Maggiore, románsko-gotický dóm či největší veronský kostel Sant´ Anastasia. Ve Veroně se také nachází mnoho zajímavých muzeí, jako například Přírodovědné muzeum (Museo Storico Naturale) či Museo Africano dokumentující působení misionářů v Africe.

Verona je proslulá také na poli gastronomie, tradici zde má například úprava koňského masa (například pastisada de caval).

4) Lago di Garda

Jezero Lago di Garda se rozprostírá na pomezí Alp a Pádské nížiny. Ze severu je obklopeno masivem Gardských hor, které se skládají převážně z vápence a dolomitu.

Nejvyšší horou v okolí je se svými 2218 m.n.m. Monte Baldo.Sever je tedy charakterizován spíše strmými a vysokými svahy, kdežto jih zasazený do Pádské nížiny má blízko spíše ke středomořskému biotopu. Jezero Garda je největším italským jezerem co do vodní plochy, tak i objemu vody. Zabírá 370 km2 plochy, dlouhé je 53 km a široké 2,25 km. Na jezeře je  možno spatřit bezpočet ostrůvků, mezi nejznámější patří Isola del Garda, San Biagio, Trimelone a Sogno. Jezero má 25 přítoků přičemž největší je řeka Sarca lemující. 

 


Ceník
Popis Cena Počet Celkem
Dospělá osoba (Dospělý, dítě, student, senior) (povinný) 4 990 Kč
Cena celkem: 0

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.


Nezávazná objednávka

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.


Kontaktní údaje objednavatele
Jméno: (*)
Příjmení: (*)
Telefon: (*)
E-mail: (*)
Ulice, č.p.:
Město:
PSČ:
Stát:
 
 
Údaje o cestujících
Počet dospělých:
Počet dětí:

Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
Dítě
 
Poznámka:
     
Kontrolní otázka: (*) + 3 =
   
Položky označené hvězdičkou jsou povinné (*).
   

CK